Każdy z nas jest świadomy, że udzielenie pierwszej pomocy to nie tylko nasz moralny obowiązek ale i czynność, która wynika z przepisów prawnych, można zatem powiedzieć, że prostych czynności ratowniczych może nauczyć się każdy, więc dlaczego tej edukacji nie można zacząć od najmłodszych lat.

 

 

Nabyta wiedza i umiejętności w okresie edukacji elementarnej mogą przynieść zaskakujące rezultaty w dorosłym życiu, dlatego też od stycznia uczniowie klas I- III SP uczestniczą w innowacji pedagogicznej „Ratownik Mały, ale dojrzały”.

 

Na zajęciach uczniowie poznali numery alarmowe, schemat wezwania pierwszej pomocy, nauczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, wykonali pierwsze próby ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej oraz podjęli próbę wykonania resuscytacji krążeniowo oddechowej. Choć udzielanie pierwszej pomocy wcale nie jest łatwe, to mimo to wszyscy świetnie sobie z tym poradzili. Gratulujemy najmłodszym ratownikom zaangażowania i aktywnego udziału w zajęciach prowadzonych przez pana Jakuba Grucę.