„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” /Św. Jan Paweł II/
 
Szkolny Klub Wolontariatu jest organizacją młodzieżową działającą bezpłatnie na terenie szkoły włączającą się na Zasadzie wolontariatu w działalność charytatywno – opiekuńczo – wychowawczą prowadzoną przez szkołę. Klub powstał z inicjatywy uczniów, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne. Celem Szkolnego Klubu Wolontariatu jest zaangażowanie uczniów Zespołu Szkół w Osielcu do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym, oraz zapoznanie z ideą wolontariatu. Rozwijanie wśród młodzieży szkolnej postawy wrażliwości na potrzeby innych, zaangażowania, życzliwości i bezinteresowności w niesieniu pomocy potrzebującym. 
 
 
 

Działania Szkolnego Klubu Wolontariatu w roku szkolnego 2019/2020

 Do Szkolnego Klubu Wolontariatu należą głównie uczniowie z klas VII i VIII. W działania charytatywne angażują są wszyscy uczniowie szkoły, wychowawcy, nauczyciele oraz rodzice. Propagując ideę bezinteresownej pomocy potrzebującym w szkole organizowano różnorodne działania:
1) Całoroczna zbiórka plastikowych zakrętek na rehabilitację potrzebującej dziewczynki. W ciągu I semestru zebrano 247 kg zakrętek. 
2) Współpraca z Fundacją Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” – Sprzedaż kalendarzyków-cegiełek na rzecz fundacji.
3) Sprzedaż kartek bożonarodzeniowych w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. 
4) Działania w ramach akcji „Razem na Święta”: Przygotowanie kartek bożonarodzeniowych dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Makowie Podhalańskim oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Łętowni.
5) Odwiedziny i kolędowanie u podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Łętowni. 
6) Odwiedziny pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Makowie Podhalańskim.
7) Zorganizowanie Kiermaszu Świątecznego w miejscowej Parafii dla Stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER z Krakowa. Przygotowanie ozdób świątecznych na kiermasz (bombek regionalnych, stroików świątecznych oraz innych ozdób choinkowych). 8) Zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Parafii Osielec. 
9) Objęcie pomocą finansową dziecka z Kenii w ramach „Adopcji na odległość”.
10) Działania na rzecz Fundacji Kapucyni i Misje z Krakowa. – Organizacja „Pikniku Kulinarnego” w szkole – Organizacja akcji „Wyślij pączka do Afryki 2020”